Kalem Güzeli - Türk Hat Sanatı. www.kalemguzeli.org
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanati - Hattat Kuddusi Doğan

Hattat Kuddusi Doğan


Hattat Kuddusi Doğan

Kuddusi Doğan 1965 yılında Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde doğdu. Kahramanmaraş İmam-Hatip Lisesi'ni ve Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede İslam Felsefesi dalında yüksek lisansını tamamladı  ve  Diyanet İşleri Başkanlığı-Selçuk  Eğitim Merkezi'ni bitirdi.1988 yılında Konya'da müezzin olarak göreve başlayan Doğan, Erzurum-Narman ve Osmaniye-Sumbas ilçelerinde müftülük  yaptı. 2003 yılında din görevlisi olarak Almanya'ya gönderilen Kuddusi Doğan dört yıl süreyle Schwandorf ve Nürnberg şehirlerinde görev yaptıktan sonra yurda döndü, halen Gaziantep-Nurdağı ilçe müftüsü olarak çalışmaktadır, evli ve üç çocuk babasıdır.

Hat sanatına fiilen 1987 yılında İlahiyat Fakültesi'nde Fevzi Günüç Bey'den rik'a meşk ederek başladı. Burada rik'a meşklerini bitirip nesih yazmaya başladı ise de fakülte bittikten sonra yazıya bir süre ara verdi. Fakat güzel yazıya olan düşkünlüğü  onu bırakmadı ve  bu kez Hüseyin Öksüz Bey'inin derslerine devam ederek 2003 yılında sülüs-nesih dalından icazetname aldı.

Kuddusi Doğan, kendisini profesyonel bir hattat olarak görmemekte, yazılarını görev yaptığı şehirlerde açtığı mütevazı sergilerle sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır. Bugüne kadar Erzurum,  Osmaniye ve Nürnberg'te kişisel sergiler açtı.

Sanatçının web sitemizde yer alan eserlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Site Hakkında

ARAMAARAMA
Hat Eserleri Galerisi


Hat Eserleri Galerisinden...

Kıta - Eseri büyük olarak görmek için tıklayınız

 
 
Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OrtaklarWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalem-guzeli.org 2008 - 2018